zobacz Instytut Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechnika KrakowskaZakład Budownictwa I Gospodarki WodnejZakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki WodnejKatedra Hydrauliki i Hydrologii

Katerdra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w zakresie hydrologii są podstawy zjawisk ekstremalnych (w tym wykonywanie ekspertyz) oraz modelowanie matematyczne procesów hydrologicznych w zlewniach rzecznych.

Zakład Budownictwa Wodnego i Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w sferze gospodarki wodnej są metody oceny skuteczności i efektywności działania systemów i obiektów gospodarki wodnej oraz bilanse wodno-gospodarcze.

Zakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w zakresie budownictwa wodnego sa zagadnienia związane z utrzymaniem, regulacją rzek i potoków, obiektami małej retencji oraz ze specjalnymi konstrukcjami hydrotechnicznymi (jazy, zapory).

Katedra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w sferze hydrauliki I hydromechaniki są rozwiązania dotyczące min.: przepustowości koryt, przepływu w zbiornikach i upustów budowli wodnych.

Aktualności

 • Propomocja WIŚ w Brzesku

  (28.03.2017)

  Wybór szkoły wyższej, to rzecz bardzo ważna, dlatego nasz Wydział odwiedza szkoły średnie i przedstawia korzyści idące ze studiowania na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej.
  Nasz wydział w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzesku prezentowali Marek Bodziony i Beata Baziak przedstawiając podczas wykładu inżynierskie procesy w środowisku.
  Zobacz zdjęcia>

 • Wisenny spacer nad wodami wokół Krakowa

  (28.03.2017)

  Zapraszamy do galerii, na wiosenny spacer nad Wisłą i Zakrzówkiem
  - w marcu nad Wisłą
  - w marcu nad Zakrzówkiem
  - w lutym nad Wisłą

 • Szanghajskie Targi Edukacyjne na Politechnice Krakowkiej

  (23.03.2017)

  Zapraszamy na Szanghajskie Targi Edukacyjne na Politechnice Krakowkiej,które odbędą się W ŚRODĘ 29 MARCA 2017 R. W GODZ. 9:30 - 13.00 W GALERII GIL na terenie kampusu PK przy ul.Warszawskiej 24. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentują 34 UCZELNIE /INSTYTUCJE Z SZANGHAJU. Wstęp wolny.

 • Strategia Rozwoju Krakowa 2030 - zaproszenie na warsztaty 5-6 kwietnia 2017

  (23.03.2017)

  Już wkrótce staniemy się uczestnikami wyjątkowego wydarzenia, organizowanego w ramach szerokiej kampanii „ Tu chcę żyć. Kraków 2030

  dwudniowe warsztaty pt. #PatchWork2030 prowadzone w dniach 5 – 6 kwietnia w salach Muzeum Historycznego w Krakowie, będą ostatnią już okazją do wyrażenia swoich opinii na temat wizji przyszłości miasta, prezentowanej w Strategii Rozwoju Krakowa 2030